Предјседник Савић у посјети Општини Братунац

Делегација Подручне привредне коморе Бијељина предвођена предсједником Савићем разговарала је са Начелником општине Братунац

11.04.2023.

Делегацију Подручне привредне коморе Бијељина у свом кабинету примио Начелник општине др Лазар Продановић са својим сарадницима.

Разговарало се о мјерама за привлачење страних и домаћих инвеститора и креирању што боље пословне атмосфере у општини Братунац, као и методама прекограничне сарадње у циљу отварања нових радних мјеста.

На састанку је договорен скуп привредника регије, када ће се одржати и сједница скупштине ППК Бијељина у новој згради општине, гдје ће се између осталог одржати презентација о привредним и другим потенцијалима наше општине као и о  могућностима  улагања у Братунцу.

Презентоване су активности на поступку успостављања индустријске и бесцаринске зоне у Побрђу, као и планови на изградњи инфраструктуре у овој зони.

Начелник општине Братунац, господин Продановић представио је план организације и активности 15. Међународног сајма "Дани малине"  који је заказан за 9. и 10. јун, а на коме је Подручна привредна комора Бијељина годинама у назад традиционални учесник.