Вишемилионска штета у компанији ''Мега дрво'' из Бијељине

Представници Подручне привредне коморе Бијељина посјетили су компанију Мега дрво која је у недјељу ујутро претрпјела вишемилионску штету извазвану пожаром

11.04.2023.

Предузеће Мега дрво, основано 1996. године у Бијељини. На самом почетку, дјелатност фирме била је примарна прерада дрвета за потребе грађевинске индустрије.
Временом, Мега дрво стасало је у финалног произвођача у дрвној индустрији, чија је основна дјелатност производња намјештаја.

Предузеће запошљава око 350 радника, а пожару који је букнуо у недјељу нешто после шест сати, изгореле су четири производне хале.

Мега дрво је добитник великог броја признања а једно од њих је додјељено ове године, од стране Привредне коморе Републике Српске за најуспјешније средње привредно друштво у Републици Српској у 2022. години.

Предсједник ППК Бијељина Стево Савић у недјељу ујутро, када је пожар захватио погон ове фабрике био је на лицу мјеста и у сталном је контакту са власником Светозарем Остојићем који је истакао да је у овом тренутку најважније да у што скорије вријеме предузеће, добије опрему и обнови производу како би сачувао радна мјеста.
Остојић је навео да је у пожару изгорјела комплетна производња намјештаја, техничка припрема, производња масивних плоча и једна сушара те да је процијењена штета 15 милиона КМ и више.
Славица Марковић директорица ППК Бијељина изјавила је да је Привредна комора на услузи овом привредном друштву за сваку врсту помоћи, истакавши да Мега дрво има велики значај за привреду Републике Српске и Бијељине.