ППК Бијељина организовала семинар о теми Електронско подношење пореских пријава

Електронско подношење пореских пријава олакшица привредницима.

06.03.2019.

Електронско подношење пореских пријава за републичку, комуналну и боравишну таксу омогућиће пореским обвезницима да што лакше и једноставније поднесу ове пријаве, речено је на семинару о теми Електронско подношење пореских пријава који је организовала Привредна комора Републике Српске - Подручна привредна комора Бијељина у сарадњи са Пореском управом Републике Српске.

Од двадесетог марта ове године, пореским обвезницима биће омогућено да електронским путем уз електронски потпис подносе пореске пријаве за републичку, комуналну и боравишну таксу. Логовањем на портал Пореске управе, обвезник постаје корисник информационог система у дијелу који се односи на подношење пореских пријава и неће моћи да поднесе пријаву све док не унесе исправне податке чиме се отклањају све могућности постојања било какве грешке приликом њеног попуњавања.

Учесници семинара изразили су задовољство што ће овим бити успостављена контрола да се избјегне људска грешка при уносу података и скраћено вријеме подношења пореских пријава.

Семинаре о електронском подношењу пореских пријава Привредна комора Републике Српске у сарадњи са Пореском управом проводи у свим подручним коморама. Након Источног Сарајева, Бањалуке, Бијељине семинар ће бити одржан у Требињу и Добоју.

У име ППК Бијељина семинару су присуствовали директор Славица Марковић, секретар Савјета за индустрију и енергетику Весна Стојановић и секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori