Подручна привредна комора Бијељина организовала семинар о теми „Уговори у привреди са страним партнерима“

Уговарати надлежност арбитража у случају спора.

26.12.2018.

Подручна привредна комора Бијељина организовала је семинар о теми „Уговори у привреди са страним партнерима“.

Циљ семинара био је упознавање привредника са критичним тачкама у току преговарања и закЉучивања уговора са потенцијалним партнерима, ради избјегавања негативних посљедица уговора штетних за привредна друштва.

Академик, проф. др Витомир Поповић, између осталог рекао је да би приликом склапања уговора са страним партнерима привредна друштва требало да обрате пажњу и уговарају надлежност арбитража, примјену домаћег или права најближег домаћем праву у случају спора.

Семинар је био намијењен директорима, менаџерима и свима који у свом пословању одлучују о елементима уговарања послова са пословним партнерима.

Из ППК Бијељина на семинару су учествовали предсједник Анто Гајић, директор Славица Марковић, секретар Савјета за индустрију и енергетику Весна Стојановић и секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.