Састанак руководстава Привредних комора Републике Српске и Војводине

Наставак реализације Споразума о сарадњи комора.

21.09.2018.

Привредна комора Републике Српске, Подручна привредна комора Бијељина и Привредна комора Војводине имају дугогодишњу добру сарадњу и наставиће даљу реализацију Споразума о сарадњи, потврђено је на састанку директора Привредне коморе Републике Српске Драгице Ристић, потпредсједника Привредне коморе Републике Српске Михајла Видића, секретара Удружења пољопривреде и прехрамбене индустрије Славка Стевановића, предсједника Подручне привредне коморе Бијељина Анта Гајића и директора ППК Бијељина Славице Марковић са руководством Привредне коморе Војводине, одржаном у ППК Бијељина.

Директор Привредне коморе Републике Српске Драгица Ристић, изразила је задовољство што ове двије коморе конкретизују своје активности у оквиру међународног сајма пољопривреде „Интерагро“, чији је партнер ПК Војводине, као и будуће активности.

„Ми смо у претходном периоду имали увезивање туристичке понуде Војводине и туристичке понуде Српске, али видимо да у низу других сектора, посебно у области металске индустрије, нових технологија, имамо велики простор за сарадњу.Интерес нам је да идентификујемо заинтересоване партнере са обје стране“, казала је директор Привредне коморе Републике Српске Драгица Ристић.

Она се захвалила Привредној комори Војводине што Привредну комору Републике Српске укључује у све активности које су везане за наступе на трећим тржиштима и пројекте везане за европску економску регију.

Наглашавајући да је овај састанак наставак реализације потписаног Споразума о сарадњи, предсједник Привредне коморе Војводине Бошко Вучуревић, изразио је очекивање да ће се привредници Војводине и Српске још чвршће увезивати и остваривати заједничке интересе.