Стручни састанак у ППК Бијељина

Домаћи производ на првом мјесту

11.07.2017.

Домаћа производња и домаћи производ морају бити на првом мјесту. Провођење кампање „Наше је боље“ требало би добро осмислити, јер је пројекат „Наше је боље“ егзистенцијални програм Српске. У овом смислу, неопходна је даља едукација становништва и подизања свијести о значају домаће производње, речено је на стручном састанку помоћника министра за трговину Републике Српске Душке Тегелтије и привредника подручја Бијељине, одржаном у ППК Бијељина.

Конкурентност домаћег производа и заштита и едукација потрошача, између осталог, су окосница нове Стратегије развоја трговине РС чији је нацрт усвојен 18. априла на 27. сједници Народне скупштине Републике Српске, а усвајање њеног приједлога очекује се на сједници заказној за 18.јул, истакнуто је на овом састанку.

Састанку су присуствовали потпредсједник Привредне коморе РС Михајло Видић и директор ППК Бијељина Славица Марковић.