Привредно-економска сарадња Српске и Србије

24.01.2017. године Власеници одржан је други састанак иницијативе „Србија Српској“, на тему привредно – економске сарадње општина и градова који се налазе на путном правцу Зворник – Источно Сарајево и Републике Србије.

25.01.2017.

24.01.2017. godine u zgradi Opštinske uprave opštine Vlasenica održan je drugi sastanak inicijative „Srbija Srpskoj“, na temu privredno – ekonomske saradnje opština i gradova koji se nalaze na putnom pravcu Zvornik – Istočno Sarajevo i Republike Srbije.

Sastanku su prisustvovali predstavnici: Vlade Republike Srbije, Vlade Republike Srpske, Predstavništva Republike Srpske u Srbiji, Ambasade Republike Srbije u BiH, privrednih komora Republike Srbije i Republike Srpske i gradova i opština koji se nalaze na putnom pravcu Zvornik – Istočno Sarajevo.

Svi učesnici su podržali nastavak projekata „Podrinje“, zajedničkog projekta Vlade Republike Srbije i Vlade Republike Srpske.

Prisutni predstavnici gradova i opština izložili su mogućnosti za privrednu i ekonomsku saradnju i dali projektne prijedloge koje će u narednom periodu kandidovati za finansiranje od strane Vlade Republike Srbije.

Na sastanku je formiran Projektni tim, koji će dati podršku za pripremu aplikacija kod EU fonda za prekograničnu saradnju BiH i Srbije, kao i drugih fondova EU.

Sljedeći radni sastanak inicijative „Srbija Srpskoj“ održaće se krajem februara tekuće godine u Beogradu, na kojem će, pored današnjih učesnika, učešće uzeti privrednici iz gradova/opština na putnom pravcu Zvornik – Istočno Sarajevo, kao i svi privrednici koji su spremni investirati u ovo područje.