Вишковић: Привредна комора важан партнер Влади Српске

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић разговарао је са делегацијом Привредне коморе Републике Српске коју су предводили предсједник Борко Ђурић и потпредсједник Михајло Видић.

26.08.2020.

Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић разговарао је јуче у Бањалуци са делегацијом Привредне коморе Републике Српске коју су предводили предсједник  Борко Ђурић и потпредсједник Михајло Видић.

Премијер Вишковић истакао је да је Привредна комора Републике Српске важан партнер Влади Републике Српске, те да је Влада опредијељена да заједно са представнцима Привредне коморе настави да ради на креирању нових мјера подршке привреди.

Представници Привредне коморе оцијенили су да су досадашње мјере подршке Владе Републике Српске привредним субјектима, у условима пандемије вируса корона, дале добре резултате, те нагласили да постоји простор за даље унапређење сарадње када је ријеч о укупном развоју привреде Републике Српске.

На састанку договорено да се формира заједничка тематска радна група, те да се представници Привредне коморе укључе у израду документа економске политике Републике Српске за период од 2021. до 2023. године, заједно са представницима Владе Републике Српске.

Састанку са делегацијом Привредне коморе Републике Српске, осим премијера Вишковића, присуствовали су и министар финансија Зора Видовић, министар трговине и туризма Сузана Гашић, министар привреде и предузетништва Вјекослав Петричевић, министар саобраћаја и веза Ђорђе Поповић и министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Борис Пашалић.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori