ППК Бијељина покренула иницијативу за усклађивање услова рада за туристичко – угоститељске комплексе велике површине

Неприхватљиво је да се у великим комплексима који располажу значајним вањским и унутрашњим просторима број присутних гостију ограничава на 50.

31.07.2020.

Након састанка одржаног у туристичко – угоститељском комплексу Етно село Станишићи, којем су присуствовали потпредсједник Привредне коморе Републике Српске Михајло Видић и предсједник Подручне привредне коморе Бијељина проф. др Анто Гајић, ППК Бијељина је према Републичком штабу за ванредне ситуације покренула иницијативу о неопходности регулисања рада туристичко – угоститељских комплекса велике површине (нпр. Јахорина, Етно село Станишићи и сл.).

У иницијативи се изражава увјерење да је неприхватљиво да се у овако великим комплексима који располажу значајним вањским и унутрашњим просторима ограничава број присутних гостију на 50, с обзиром на то да овакви капацитети због своје величине могу да приме неупоредиво већи број гостију од броја регулисаног уредбом, а све уз дословно придржавање свих осталих прописаних мјера (физичка дистанца између гостију, ношење маски и сл.).

Такође, иницијатива садржи и приједлог да се у великим дворанама / салама које имају услове за то омогући одржавање привредних састанака, семинара, конференција и сл. уз потпуно придржавање мјере 1 особа на 4 м2.

Подручна привредна комора Бијељина покреће ову иницијативу имајући у виду изразито тежак положај ове гране привреде, те изражава наду да ће Републички штаб за ванредне ситуације исту уважити приликом доношења нових мјера.