Посјета предузећу ''ЗП Комерц''

Потпредсједник Привредне коморе Републике Српске Михајло Видић, предсједник Подручне привредне коморе Бијељина Анто Гајић и директор Подручне привредне коморе Бијељина Славица Марковић обишли су погоне месне индустрије ЗП Комерц у Вршанима.

24.06.2020.

Месна индустрија ЗП комерц је компанија која је базирана на домаћој производњи и комплетан производни процес у потпуности је заокружен, од узгоја житарица и стоке на фармама, до клаонице, прераде и продаје производа. Висококвалитетне сировине из властите домаће производње, прерађују се коришћењем традиционалних рецепата, а крајњи резултат производње је палета од 90 сухомеснатих производа који се дистрибуирају на цијелој територији Босне и Херцеговине, користећи најсавременију технологију у складу са најстрожијим европским стандардима.

Месна индустрија ЗП комерц запошљава 220 радника и опремљена је аутоматизованом процесном опремом, користећи најсавременије машине са производним капацитетом од 20 тона прераде дневно.

Негативни ефекти усљед појаве пандемије корона вируса створили су поремећаје на тржишту, што се значајно осјети и у месопрерађивачкој индустрији. Неке од кључних инцијатива Коморе јесу да се створе услови како би предузећа са оваквим производним капацитетима могла да имају приступ новим тржиштима, прије свега земљама Европске уније. Поред тога, знајчајно је повезивање домаћих коопераната који се баве производњом товне стоке са месним индустријама како не би долазило до наглих промјена у цијенама сировина.

Од самог почетка пандемије вируса корона Привредна комора РС је стала у заштиту домаће производње, с циљем побољшања услова пословања и подизања свјести о  куповини домаћих брендова.

КУПУЈМО ДОМАЋЕ - САЧУВАЈМО РАДНА МЈЕСТА!