Sastanak rukovodstava Privrednih komora Republike Srpske i Vojvodine

Nastavak realizacije Sporazuma o saradnji komora.

21.09.2018.

Privredna komora Republike Srpske, Područna privredna komora Bijeljina i Privredna komora Vojvodine imaju dugogodišnju dobru saradnju i nastaviće dalju realizaciju Sporazuma o saradnji, potvrđeno je na sastanku direktora Privredne komore Republike Srpske Dragice Ristić, potpredsjednika Privredne komore Republike Srpske Mihajla Vidića, sekretara Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije Slavka Stevanovića, predsjednika Područne privredne komore Bijeljina Anta Gajića i direktora PPK Bijeljina Slavice Marković sa rukovodstvom Privredne komore Vojvodine, održanom u PPK Bijeljina.

Direktor Privredne komore Republike Srpske Dragica Ristić, izrazila je zadovoljstvo što ove dvije komore konkretizuju svoje aktivnosti u okviru međunarodnog sajma poljoprivrede „Interagro“, čiji je partner PK Vojvodine, kao i buduće aktivnosti.

„Mi smo u prethodnom periodu imali uvezivanje turističke ponude Vojvodine i turističke ponude Srpske, ali vidimo da u nizu drugih sektora, posebno u oblasti metalske industrije, novih tehnologija, imamo veliki prostor za saradnju.Interes nam je da identifikujemo zainteresovane partnere sa obje strane“, kazala je direktor Privredne komore Republike Srpske Dragica Ristić.

Ona se zahvalila Privrednoj komori Vojvodine što Privrednu komoru Republike Srpske uključuje u sve aktivnosti koje su vezane za nastupe na trećim tržištima i projekte vezane za evropsku ekonomsku regiju.

Naglašavajući da je ovaj sastanak nastavak realizacije potpisanog Sporazuma o saradnji, predsjednik Privredne komore Vojvodine Boško Vučurević, izrazio je očekivanje da će se privrednici Vojvodine i Srpske još čvršće uvezivati i ostvarivati zajedničke interese.