Kontrola izdavanja fiskalnih računa

Područna privredna komora Bijeljina u saradnji sa Zanatsko preduzetničkom komorom Bijeljina je organizovala sastanak sa predstavnicima Poreske uprave Bijeljina i privrednicima.

29.12.2016.

27.12.2016.

Područna privredna komora Bijeljina u saradnji sa Zanatsko preduzetničkom komorom Bijeljina je organizovala sastanak sa predstavnicima Poreske uprave RS -Područna jedinica Bijeljina i privrednicima. Cilj sastanka je bio da se pokuša pronaći rješenje kojim bi aktivnosti, koje podrazumijevaju mjere privremenog zatvaranja objekata koje sprovodi Poreska uprava RS u kontroli izdavanja fisklanih računa, što manje negativno uticale na rad privrednih subjekata.

Na sastanku je dogovoreno da se pokrene inicijativa prema nadležnom Ministarstvu o promjeni Zakona o fisklanim kasama kojom bi se ukinula mjera privremenog zatvaranja objekata.