Радна посјета општини Власеница

Делегација Подручне привредне коморе Бијељина боравила је у петак у радној посјети општинској управи Власеница.

18.03.2024.

Том приликом одржан је радни састанак са начелником општине Мирославом Краљевићем и његовим сарадницима – начелником Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Радетом Малишевићем, шефом Одсјека за развој Жељком Дамљановићем, шефом Кабинета начелника општине Данијелом Дамљановић и са професорицом са Универзитета у Источном Сарајеву Александром Новаковић.

На састанку се разговарало о наставку активности на развоју регионалних и локалних аутентичних брендова и производа са ширег подручја Власенице, као и о обједињавању и системском развоју туристичке понуде регије Бирач. Ове активности Подручна привредна комора Бијељина спроводи у складу са закључцима регионалне конференције „Заштита географског поријекла и брендирање домаћих производа“ која је одржана прошле године у Бијељини.

Након састанка, делагација ППК Бијељина обишла је туристичке потенцијале општине Власеница.

Делегацију ППК Бијељина чинили су стручни сарадник за пројектне активности Срђан Маринковић и секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.