Projekat "(NA)UČI I (ZA)RADI"

Počeo program preduzetničke obuke u okviru projekta "(NA)UČI I (ZA)RADI". PPK Bijeljina jedan od partnera.

16.10.2019.

Projekat „(NA)UČI I (ZA)RADI“ predstavlja sistemski pristup svih relevantnih aktera na uspostavljanju funkcionalnog modela za povećavanje mogućnosti održivog zapošljavanja na prostoru Grada Bijeljina u skladu sa potrebama privrede. Grad Bijeljina je vodeći partner na Projektu, a partneri su JU Zavod za zapošljavanje Republike Srpske, Privredna komora Republike Srpske - Područna privredna komora Bijeljina, Fakultet poslovne ekonomije Bijeljina - Univerzitet Istočno Sarajevo i „MEGA DRVO“ d.o.o. Bijeljina.

Preduzetničku obuku će realizovati Fakultet poslovne ekonomije Bijeljina - Univerzitet Istočno Sarajevo kroz 4 modula:

Modul I: Digitalna ekonomija,

Modul II: Uslužni sektor i poslovanje preduzetnika,

Modul III: Preduzetničke vještine,

Modul IV: Izrada biznis planova za preduzetnike.

Cilj sprovođenja obuke je jačanje preduzetništva kroz set preduzetničkih obuka i podsticanje samozapošljavanja.

Preduzetnička obuka će trajati do 07.11.2019. godine.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori