​Smjernice za izvoz proizvoda od prerađenog voća i povrća u Evropsku uniju

Cilj smjernica je da se prerađivači voća i povrća, postojeći i potencijalni izvoznici upoznaju sa svim preduslovima, potrebnim dokumentima i ostalim relevantnim informacijama za izvoz proizvoda od prerađenog voća i povrća u zemlje EU.

08.04.2019.

U okviru projekta „Povećanje izvoznog potencijala malih i srednjih preduzeća zemalja zapadnog Balkana“, implementiranog od strane GIZ-a i KIF-a , a po nalogu Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ) SR Njemačka i pod pokroviteljstvom Otvorenog Regionalnog Fonda za Jugoistočnu Evropu – Vanjska trgovina (ORF FT), urađene su SMJERNICE ZA IZVOZ PROIZVODA OD PRERAĐENOG VOĆA I POVRĆA IZ ZEMALJA ZAPADNOG BALKANA U EVROPSKU UNIJU.

Cilj ovih smjernica je da se prerađivači voća i povrća, postojeći i potencijalni izvoznici upoznaju sa svim preduslovima, potrebnim dokumentima i ostalim relevantnim informacijama za izvoz proizvoda od prerađenog voća i povrća u zemlje Evropske unije.

Smjernice se mogu preuzeti OVDJE

• Članstvo u komori