Područna privredna komora Bijeljina organizovala seminar o temi „Ugovori u privredi sa stranim partnerima“

Ugovarati nadležnost arbitraža u slučaju spora.

26.12.2018.

Područna privredna komora Bijeljina organizovala je seminar o temi „Ugovori u privredi sa stranim partnerima“.

Cilj seminara bio je upoznavanje privrednika sa kritičnim tačkama u toku pregovaranja i zakLjučivanja ugovora sa potencijalnim partnerima, radi izbjegavanja negativnih posljedica ugovora štetnih za privredna društva.

Akademik, prof. dr Vitomir Popović, između ostalog rekao je da bi prilikom sklapanja ugovora sa stranim partnerima privredna društva trebalo da obrate pažnju i ugovaraju nadležnost arbitraža, primjenu domaćeg ili prava najbližeg domaćem pravu u slučaju spora.

Seminar je bio namijenjen direktorima, menadžerima i svima koji u svom poslovanju odlučuju o elementima ugovaranja poslova sa poslovnim partnerima.

Iz PPK Bijeljina na seminaru su učestvovali predsjednik Anto Gajić, direktor Slavica Marković, sekretar Savjeta za industriju i energetiku Vesna Stojanović i sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.