Okrugli sto na Fakultetu Poslovne ekonomije Bijeljina

„Ulaganje u ljudske resurse – trošak ili investicija ?”

30.10.2018.

Ulaganje u ljudske resurse nije trošak, nego investicija koja se u narednim godinama vraća.Radnike bi nakon edukacije trebalo motivisati da ostaju ovdje, prvenstveno adekvatnim platama i dobrim uslovima rada, rečeno je na okruglom stolu o temi „Ulaganje u ljudske resurse – trošak ili investicija?", koji je organizovao Fakultet Poslovne ekonomije Bijeljina, Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Nelogično je da smo nekonkurentni i neproduktivni iako imamo radnu snagu i izuzetne energetske potencijale.Ulaganja u edukaciju zaposlenih, njihovu obuku, prekvalifikaciju, ulaganja u tehniku i tehnologiju, pokazala su se kao ispravna i isplativa za sve veći broj privrednih društava, konstatovano je na ovom skupu kome je prisustvovala direktor Područne privredne komore Bijeljina Slavica Marković.