U Bijeljini održana obuka o mogućnostima finansiranja projekata povećanja energetske efikasnosti

Obuka za predstavnike javnog i privatnog sektora o mogućnostima finansiranja projekata povećanja energetske efikasnosti održana je 19.10.2018. godine u Bijeljini.

22.10.2018.

U petak, 19.10.2018. godine u hotelu Drina u Bijeljini, održana je obuka za predstavnike javnog i privatnog sektora o mogućnostima finansiranja projekata povećanja energetske efikasnosti.

Povećanje energetske efikasnosti objekata i korištenje obnovljivih izvora energije dio su projekta “Zeleni ekonomski razvoj” koji realizuje Razvojni program UN /UNDP/, a finansira Vlada Švedske.

Tokom obuke zainteresovanima su predstavljeni su uslovi za dobijanje sredstva po javnom pozivu Revolving fonda.

Prema riječima Danijele Kardaš, projektnog asistenta projekta, “dosadašnja iskustva su veoma dobra i u proteklih pet godina realizovano je 137 infrastrukturnih projekata, odnosno rekonstruisanih javnih objekata u BiH”.

„Uveden je i informacioni sistem za praćenje potrošnje energije u više od 4.000 javnih objekata, a više od 1.500 Ljudi je prošlo obuku kako da koristi ovaj informacioni sistem”, istakla je Kardaševa.

Partneri u realizaciji ovog programa obuke su UNDP, Fond za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske, Fond za zaštitu životne sredine Federacije BiH /FBiH/, privredne komore Republike Srpske i FBiH, Vlada Švedske, Udruženje termoenergetičara BiH, uz podršku Saveza opština i gradova u Republici Srpskoj i FBiH.

U ime PPK Bijeljina na obuci je su učestvovao sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.