PKRS-PPK Bijeljina na Samitu poslovne dijaspore u Cirihu

Svesrpski samit, važan za razvoj privrede.

07.06.2018.

Potpredsjednik Privredne komore Republike Srpske Mihajlo Vidić i predsjednik Područne privredne komore Bijeljina Anto Gajić učestvovali su na Trećem samitu poslovne dijaspore „Expo 2018“ održanom 1. i 2. juna u Dietikonu pored Ciriha.

Svesrpski samit važan je za razvoj privrede. Cilj Samita je podsticaj regionalnog povezivanja malih i srednjih preduzeća dijaspore, Srbije i Republike Srpske. Ovakvi susreti prilika su da se razmijene iskustva, ideje sa našim ljudima koji žive i rade u inostranstvu i predstave novosti u radu privrednih društava, naveli su predstavnici PKRS i PPK Bijeljina

Manifestacija je bila bazirana na tri težišta: ekonomski forum, transfer znanja i sajam.

Na sajmu, u okviru Samita, učešće je uzelo 40 izlagača iz Srbije, Republike Srpske i dijaspore. Područna privredna komora Bijeljina imala je besplatan štand na kome su kataloškim putem predstavljena privredna društva koja pripadaju regiji PPK Bijeljina.

Posebno interesantan bio je cjelodnevni forum - Transfer znanja koji je izuzetno posjećen.

Organizator Samita bilo je Udruženje srpskih privrednika Švajcarske.