Održan 16. Međunarodni sajam privrede u Brčkom

Oko 100 izlagača iz Bosne i Hercegovine i inostranstva na Međunarodnom sajmu privrede u Brčkom od 16. do 18. novembra.

20.11.2017.

U organizaciji Privredne komore Brčko distrikta BiH i pod pokroviteljstvom Vlade Brčko distrikta od 16. do 18. novembra održan je 16. Međunarodni sajam privrede u Brčkom. Na preko 2.000 kvadratnih metara zatvorenog izložbenog prostora okupilo se oko 100 izlagača iz zemlje i inostranstva. Pored učesnika iz zemalja regiona, prisutni su bili i izlagači iz Austrije, Slovenije i Indonezije.

Gradonačelnik Siniša Milić je u ime Vlade Brčko distrikta, koja je generalni pokrovitelj sajma, na otvaranju istakao da Vlada podržava sajam i da je on, iako nije na evropskom nivou, dobra šansa da se na jednom mjestu okupe izlagači, poslovni ljudi i kupci iz Brčkog, BiH i drugih sredina, te da sajam iz godine u godinu dobija na kvalitetu.

Niko Babić, predsjednik Privredne komore Brčko distrikta BiH napomenuo je da je na sajmu okupljeno oko 100 različitih privrednih izlagača iz nekoliko zemalja i da sve teče u najboljem redu, a da će se konačni učinci sumirati nakon okončanja sajma uz izraženu nadu da će biti potpisani značajni ugovori.

Područna privredna komora Bijeljina učestvovala je na sajmu nastupajući na zajedničkom štandu sa kolegama iz Spoljnotrgovinske komore BiH, Privredne komore Republike Srpske, Privredne komore Federacije BiH i Privredne komore Brčko distrikta BiH. U ime PPK Bijeljina, sajmu su prisustvovali direktor Slavica Marković i sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori