PPK Bijeljina na Sajmu turizma „Bijeljina - turist" 2017.

Predstavljeni turistički potencijali Republike Srpske i zemalja regiona

15.05.2017.

Osamdest izlagača iz Republike Srpske i zemalja regiona predstavilo je svoje proizvode i usluge na Osmom međunarodnom sajmu turizma i gastrokulture „Bijeljina - turist 2017“.

Otvarajući sajam, ministar trgovine i turizma Republike Srpske Predrag Gluhaković, naglasio je da je ova manifestacija, kao vid promocije turističke ponude, značajna ne samo za lokalnu zajednicu, nego i Republiku Srpsku.

Gluhaković je izrazio nadu da će se nastaviti tradicija održavanja sajma turizma u Bijeljini, jer Bijeljina zaslužuje da bude među najprestižnijim gradovima u BiH kada je riječ o organizaciji ovakvih manifestacija.

Organizator sajma bila je Turistička organizacija grada Bijeljina, a u ime PPK Bijeljina sajmu su prisustvovali direktor Slavica Marković, sekretar Savjeta za industriju i energetiku Vesna Stojanović i sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.