​Pisanje prijedloga projekta

Sedam privrednih društava dobilo sertifikate

11.07.2016.

Privredna društva:Dasto semtel d.o.o., Bimed d.o.o., Boksit a.d., Obuća d.o.o.,Terex kop d.o.o., EnWo d.o.o., Jokić-invest d.o.o. dobila su sertifikate o uspješno završenoj obuci o temi „Pisanje prijedloga projekta“.

Cilj besplatne obuke koju su organizovali USAID/Sida Gold projekat i Područna privredna komora Bijeljina bio je da privredna društva steknu znanja koja će im omogućiti pristup različitim fondovima u zemlji i inostranstvu.

Učesnici su dobili informacije o dostupnim sredstvima, fondovima, donatorima.Radom na praktičnim primjerima stekli su znanja koja će moći da iskoriste za pisanje projekata.

Predsjednik PPK Bijeljina Mihajlo Vidić kazao je da je malo onih koji su osposobljeni za pisanje projekata. „Učesnici obuke stekli su iskustva potrebna za izradu projekata koji će njihovim privrednim društvima omogućiti dobijanje neophodnih sredstava za uspješno poslovanje“, rekao je Vidić.

Predstavnik privrednog društva Bimed d.o.o. Bojan Nešković, kazao je da će stečena znanja omogućiti privrednicima ostvarenje zamišljenih ideja. „Želim da izrazim zadovoljstvo jer smo stekli znanja koja će nam biti veoma dragocjena, omogućiti nam da apliciramo za određena sredstva za koja postoje pozivi“, naglasio je Nešković.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori