Unapređenje privredne saradnje Bosne i Hercegovine i Rumunije

Ambasador Bosne i Hercegovine u Ruminiji, gosp. Mile Vasić, predstavnici gradske uprave Bijeljina i Područne privredne komore Bijeljina održali su sastanak sa privrednicma sa područja Komore Bijeljina u Bijeljini.

22.04.2016.

21.04.2016.

Ambasador Bosne i Hercegovine u Ruminiji, gosp. Mile Vasić, predstavnici gradske uprave Bijeljina i Područne privredne komore Bijeljina održali su sastanak sa privrednicmasa područja Komore Bijeljina u Bijeljini.

Ambasada Bosne i Hercegovine u Bukureštu je kao prioritetni zadatak u narednom periodu odredila povećanje spoljnotrgovinske saradnje Bosne i Hercegovine i Rumunije. Dosadašnja saradnja ove dvije države nije, u odnosu na potencijale bosanskohercegovačke privrede i potrebe rumunskog tržišta, na zadovoljavajućem nivou.

Ambasador je informisao prisutne o potencijalima rumunskog tržišta i mogućnostima koje ova 20-milionska država nudi. On je naglasio da je tržište Rumunije otvoreno za proizvode iz svih sektora privrede , naravno imajući u vidu konkurentnost istih, odnosno njihovu cijenu i kvalitet.

Svi privrednici su pozvani da se registruju na interent stranici Ambasade na http://bhambasada.org koja će u narednom periodu biti dostupna preko rumunske Komore privrednicma Rumunije.

Naredna planirana aktivnost Ambasade za 2017. godinu je organizovanje sajma bosanskohercegvačke privrede u Bukureštu.