Poziv za seminar "Primjena Zakona o konkurenciji u BiH" 08.12.2015.

Cilj seminara je da privrednicima prenese znanja o pravilima kojih se moraju pridržavati u poslovnim odnosima, postupak primjene Zakona o konkurenciji kao i sankcije predviđene za povrede Zakona.

02.12.2015.

Obavještavamo Vas da EU projekat „Podrška provođenju propisa u oblasti konkurencije u BiH i daljem jačanju konkurencijske politike, uključujući i komponentu državne pomoći“, u saradnji sa Područnom privrednom komorom Bijeljina, organizuje poludnevni seminar o temi

• Primjena Zakona o konkurenciji u BiH

Učesnici seminara upoznaće se sa osnovnim pravilima konkurencije koja važe na jedinstvenom tržištu Evropske unije, a koja su u zakonodavstvo Bosne i Hercegovine pretočena Zakonom o konkurenciji BiH. Pravila konkurencije štite pravo privrednih subjekata da se slobodno i pod ravnopravnim uslovima takmiče na tržištu i interes potrošača da za svoj novac dobiju najjeftiniju i najkvalitetniju robu i usluge. O primjeni pravila konkurencije u Bosni i Hercegovini stara se Konkurencijsko vijeće BiH.

Cilj seminara je da privrednicima, pravnicima u privredi, advokatima i ostalim zainteresovanim subjektima prenese znanja o pravilima kojih se moraju pridržavati u svojim poslovnim odnosima, a posebno prilikom zaključenja i realizacije poslovnih transakcija, o nadležnostima i organizaciji Konkurencijskog vijeća, te o postupku primjene Zakona o konkurenciji i sankcijama koje su predviđene za povrede tog zakona.

Predavači na seminaru su:

• Prof. dr Dijana Marković-Bajalović, voditeljica projekta i glavna pravna ekspertkinja,
  • Arijana Regoda-Dražić, predsedavajuća Konkurencijskog vijeća BiH i
  • Gordana Živković, članica Konkurencijskog vijeća BiH.

Seminar će se održati 8. decembra 2015. godine sa početkom u 10 časova u prostorijama Područne privredne komore Bijeljina, Stefana Dečanskog bb, Bijeljina.

Učešće na seminaru je besplatno. Zainteresovani treba da prijave svoje učešće najkasnije do 7.12.2015. godine, na telefon 055 240 460 ili putem mejla: vesnas@bn.komorars.ba.