Sastanak delegacija Privredne komore RS i Privredne komore Vojvodine

U prostorijama Područne privredne komore Bijeljina danas je održan sastanak delegacije Privredne komore Republike Srpske i delegacije Privredne komore Vojvodine povodom održavanja sajma poljoprivrede.

08.10.2021.

U prostorijama Područne privredne komore Bijeljina danas je održan sastanak delegacije Privredne komore RS sa delegacijom Privredne komore Vojvodine povodom održavanja sajma poljoprivrede.

Saradnja Privredne komore Vojvodine sa područnim komorama u Srpskoj je u posljednjih pet godina na zavidnom nivou. S obzirom na to da je u Bijeljini organizovan sajam poljoprivrede, lova i ribolova “Interagro 21” čiji je partner Privredna komora Vojvodine, bila je ovo prilika da se sagleda dosadašnji tok saradnje. Srbija na tržište Srpske izvozi oko 300 miliona evra, dok se konkurentnost proizvodnje iz Srpske iz godine u godinu poboljšava.

U posljednjih mjesec dana intenzivirani su sastanci na najvišem nivou, a održan je i Poslovni forum.

Vojvodina je poznata po proizvodnji hrane i poljoprivredi, kao i Semberija što u velikoj mjeri spaja narod ali i privrednike, te otvara niz mogućnosti za međusobno uvezivanje i saradnju.

U ime Privredne komore RS sastanku su prisustvovali predsjednik Područne privredne komore Banjaluka Goran Račić i savjetnik predsjednika Područne privredne komore Bijeljina Mihajlo Vidić.