Delegacija PKRS - PPK Bijeljina posjetila privredno društvo „Raševići“ d.o.o.

Potpredsjednik PKRS Mihajlo Vidić, predsjednik PPK Bijeljina Anto Gajić i direktor PPK Bijeljina Slavica Marković posjetili su privredno društvo "Raševići" d.o.o.

03.08.2020.

Potpredsjednik Privredne komore Republike Srpske Mihajlo Vidić, predsjednik Područne privredne komore Bijeljina Anto Gajić i direktor PPK Bijeljina Slavica Marković posjetili su privredno društvo „Raševići“ d.o.o. Bijeljina radi sagledavanja trenutne situacije u ovoj firmi.

Delegacija PKRS - PPK Bijeljina je izrazila zadovoljstvo što ovo privredno društvo ne samo da odolijeva poteškoćama izazvanim pandemijom virusa korona, nego planira i skoro otvaranje pogona novog privrednog društva "DMM Wood" d.o.o.

U razgovoru sa rukovodstvom ovog privrednog društva konstatovano je da „Raševići“ d.o.o. i dalje uspješno posluje.

Od početka krize izazvane virusom korona ovo privredno društvo radi u kontinuitetu. Izvoz za Holandiju i Francusku se redovno odvija. Svih osamdeset tri radnika zadržano je u radnom odnosu. Plate dobijaju u punom iznosu iako se „Raševići“ nisu prijavljivali za pomoć Ministarstvu privrede i preduzetništva, što je jedan od benefita koji je privrednim društvima obezbijeđen na inicijativu Privredne komore.

Podsjećajući na mjere i aktivnosti koje je PKRS sa područnim komorama preduzimala od proglašenja pandemije, delegacija Privredne komore je istakla da će i dalje raditi na poboljšanju uslova poslovanja privrednih društava, da će komorski sistem Republike Srpske sa svim kadrovskim i tehničkim resursima biti na raspolaganju svojim članicama u namjeri da se na najbolji mogući način prevaziđu poteškoće sa kojima se suočavaju u ovim teškim vremenima.