Sastanak privrednika sa predstavnicima Produktne berze Novi Sad u PPK Bijeljina

U PPK Bijeljina održan sastanak predstavnika privrednih društava iz Republike Srpske i predstavnika Produktne berze a.d. Novi Sad.

29.10.2021.

U organizaciji Poljoprivrednog klastera “Krajina”, u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, Privrednom komorom Republike Srpske i Područnom privrednom komorom Bijeljina, u Bijeljini je 29.10.2021. godine održan sastanak predstavnika privrednih društava iz Republike Srpske i predstavnika Produktne berze a.d. Novi Sad.

Predstavnici Produktne berze a.d. Novi Sad su predstavili tehnologiju rada berzanskog tržišta i mogućnosti saradnje sa institucijama i privrednicima Republike Srpske sa ciljem olakšanja i unapređenja trgovine poljoprivrednim proizvodima između Republike Srpske i Srbije, kao i otvaranja novih tržišta Sjeverne Makedonije, Crne Gore, Albanije i Italije.

Produktna berza a.d. Novi Sad predstavlja jedino organizovano mjesto za trgovinu poljoprivrednim proizvodima u jugoistočnoj Evropi.

U ime Privredne komore RS sastanku je prisustvovao sekretar Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije Dragan Šepa, a u ime Područne privredne komore Bijeljina sekretar Savjeta za poljoprivredu, vodoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori