PPK Bijeljina pokrenula inicijativu za usklađivanje uslova rada za turističko – ugostiteljske komplekse velike površine

Neprihvatljivo je da se u velikim kompleksima koji raspolažu značajnim vanjskim i unutrašnjim prostorima broj prisutnih gostiju ograničava na 50.

31.07.2020.

Nakon sastanka održanog u turističko – ugostiteljskom kompleksu Etno selo Stanišići, kojem su prisustvovali potpredsjednik Privredne komore Republike Srpske Mihajlo Vidić i predsjednik Područne privredne komore Bijeljina prof. dr Anto Gajić, PPK Bijeljina je prema Republičkom štabu za vanredne situacije pokrenula inicijativu o neophodnosti regulisanja rada turističko – ugostiteljskih kompleksa velike površine (npr. Jahorina, Etno selo Stanišići i sl.).

U inicijativi se izražava uvjerenje da je neprihvatljivo da se u ovako velikim kompleksima koji raspolažu značajnim vanjskim i unutrašnjim prostorima ograničava broj prisutnih gostiju na 50, s obzirom na to da ovakvi kapaciteti zbog svoje veličine mogu da prime neuporedivo veći broj gostiju od broja regulisanog uredbom, a sve uz doslovno pridržavanje svih ostalih propisanih mjera (fizička distanca između gostiju, nošenje maski i sl.).

Takođe, inicijativa sadrži i prijedlog da se u velikim dvoranama / salama koje imaju uslove za to omogući održavanje privrednih sastanaka, seminara, konferencija i sl. uz potpuno pridržavanje mjere 1 osoba na 4 m2.

Područna privredna komora Bijeljina pokreće ovu inicijativu imajući u vidu izrazito težak položaj ove grane privrede, te izražava nadu da će Republički štab za vanredne situacije istu uvažiti prilikom donošenja novih mjera.