Dodijeljena uvjerenja za mentore praktične nastave

Dodijeljena uvjerenja za 15 mentora praktične nastave iz 6 privrednih društava.

29.12.2021.

Nakon trodnevne teorijske besplatne obuke, koja je održana u organizaciji Privredne komora Republike Srpske i Područne privredna komora Bijeljina, te 16 sati samostalnog rada, polaznici su polaganjem završnog testa stekli uslove za dobijanje uvjerenja. U skladu sa Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju (Sl. glasnik Republike Srpske 92/20) Privredna komora Republike Srpske je zadužena da provodi obuke mentora. Obuka se izvodi po Programu obuke mentora za praktičnu nastavu, koji je propisao  Republički pedagoški zavod Republike Srpske.

Cilj i zadatak programa obuke mentora je sticanje odgovarajućih pedagoških, didaktičkih, metodičkih znanja, organizacijskih vještina kao i poznavanja karakteristika uzrasta srednjoškolaca sa svrhom kvalitetnije realizacije programa praktične nastave za učenike srednjih stručnih i tehničkih škola u poslovnim subjektima.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori