Stevo Savić izabran za predsjednika Područne privredne komore Bijeljina

Na 3. sjednici Skupštine PPK Bijeljina za predsjednika je izabran Stevo Savić iz privrednog društva Alumina d.o.o. Zvornik.

18.05.2022.

Na 3. sjednici Skupštine PPK Bijeljina, održanoj u utorak, 17. maja 2022. godine u Hotelu Drina u Bijeljini, za predsjednika Područne privredne komore Bijeljina izabran je Stevo Savić iz privrednog društva Alumina d.o.o. Zvornik.

Stevo Savić je rođen 03. novembra 1966. godine u Pađinama, opština Zvornik. Završio je Fakultet za proizvodni menadžment na Tehničkom fakultetu Mihajlo Pupin u Zrenjaninu, Univerziteta u Novom Sadu.

Vršio je funkciju predsjednika Izvršnog odbora  opštine Zvornik od 1998. do 2000. godine, a funkciju načelnika opštine Zvornik obavljao je od 2002. do 2004. godine.  Bio je direktor privrednog društva Obuća Drina - Standard, pomoćnik direktora Telekomunikacija RS a.d Banjaluka RJ Zvornik, a u periodu od 2006. do 2013. godine bio je direktor privrednog društva Telering d.o.o. Vanjaluka, JP Regionalna deponija Zvornik, kao i direktor privrednog društva Vitinka a.d. Kozluk.

Trenutno obavlja poslove direktora Sektora za logistiku u privrednom društvu Alumina d.o.o. Zvornik. Član je Privrednog savjeta i Savjeta za obrazovanje i zapošljavanje Gradske uprave u Zvorniku i član UO PKRS.