Posjeta preduzeću ''ZP Komerc''

Potpredsjednik Privredne komore Republike Srpske Mihajlo Vidić, predsjednik Područne privredne komore Bijeljina Anto Gajić i direktor Područne privredne komore Bijeljina Slavica Marković obišli su pogone mesne industrije ZP Komerc u Vršanima.

24.06.2020.

Mesna industrija ZP komerc je kompanija koja je bazirana na domaćoj proizvodnji i kompletan proizvodni proces u potpunosti je zaokružen, od uzgoja žitarica i stoke na farmama, do klaonice, prerade i prodaje proizvoda. Visokokvalitetne sirovine iz vlastite domaće proizvodnje, prerađuju se korišćenjem tradicionalnih recepata, a krajnji rezultat proizvodnje je paleta od 90 suhomesnatih proizvoda koji se distribuiraju na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine, koristeći najsavremeniju tehnologiju u skladu sa najstrožijim evropskim standardima.

Mesna industrija ZP komerc zapošljava 220 radnika i opremljena je automatizovanom procesnom opremom, koristeći najsavremenije mašine sa proizvodnim kapacitetom od 20 tona prerade dnevno.

Negativni efekti usljed pojave pandemije korona virusa stvorili su poremećaje na tržištu, što se značajno osjeti i u mesoprerađivačkoj industriji. Neke od ključnih incijativa Komore jesu da se stvore uslovi kako bi preduzeća sa ovakvim proizvodnim kapacitetima mogla da imaju pristup novim tržištima, prije svega zemljama Evropske unije. Pored toga, znajčajno je povezivanje domaćih kooperanata koji se bave proizvodnjom tovne stoke sa mesnim industrijama kako ne bi dolazilo do naglih promjena u cijenama sirovina.

Od samog početka pandemije virusa korona Privredna komora RS je stala u zaštitu domaće proizvodnje, s ciljem poboljšanja uslova poslovanja i podizanja svjesti o  kupovini domaćih brendova.

KUPUJMO DOMAĆE - SAČUVAJMO RADNA MJESTA!