Javne konsultacije za izradu Strategije razvoja trgovine RS 2022 - 2028. godine

PPK Bijeljina je učestvovala na Javnim konsultacijama za izradu Strategije razvoja trgovine RS 2022 - 2028. godine koje su u organizaciji Ministarstva trgovine i turizma održane u Bijeljini 22. avgusta.

22.08.2022.

Cilj konsultacija je da se izradi kvalitetan, objektivan i sprovodiv dokument koji će u narednom sedmogodišnjem periodu definisati politike, mjere i aktivnosti rada Ministarstva trgovine i turizma i istovremeno obezbijediti efikasnu saradnju svih partnera u sektoru trgovine.

Ova serija konsultacija podržana je od strane projekta „Jačanje kapaciteta vladinih institucija za uključivanje organizacija civilnog društva u procese donošenja odluka u Bosni i Hercegovini“, koji finansira Evropska unija.

Javnim konsultacijama u Bijeljini su prisustvovali predstavnici privrednih društava, organizacija za zaštitu potrošača i organizacija civilnog društva.

U ime Ministarstva trgovine i turizma konsultacije je vodila pomoćnik ministra Dušanka Tegeltija, dok su u ime Područne privredne komore Bijeljina konsultacijama prisustvovali direktor Slavica Marković i sekretar Savjeta za poljoprivredu, vodoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.