PPK Bijeljina na 23. „Međunarodnom sajmu gospodarstva“ u Mostaru

Mostarski sajam je jedna od najznačajnijih i najposjećenijih privrednih manifestacija u regionu, a održavaće se do 9. aprila u Slobodnoj zoni Hercegovine na 30.000 kvadratnih metara zatvorenog i otvorenog izložbenog prostora.

05.04.2022.

Danas je u Mostaru svečano otvoren 23. ‘’Međunarodni sajam gospodarstva’’ Mostar 2022. Sajam je otvorenim proglasio ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto koji je, pored ostalog, rekao kako je velika čast što Mađarska ima priliku da bude zemlja partner Mostarskog sajma, naglasivši kako su na ovoj manifestaciji prisutna 24 mađarska preduzeća.

Riječima dobrodošlice prisutnima su se obratili direktorica Mostarskog sajma Dalfina Bošnjak, gradonačelnik Mostara Mario Kordić, predsjednik Vlade Federacije BiH Fadil Novalić, predsjedavajući Savjeta ministara BiH Zoran Tegeltija, predsjednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić i premijer Republike Hrvatske Andrej Plenković.

Sajam je donio izuzetno bogat propratni program uz mnoštvo konferencija, B2B susreta i edukacija.

Ceremoniji otvaranja su u ime Područne privredne komore Bijeljina prisustvovali savjetnik predsjednika Mihajlo Vidić i sekretar Savjeta za zanatske i lične usluge i stambeno-komunalnu djelatnost Darko Lazić.