Predavanje učenicima srednjih škola u Vlasenici povodom Globalne sedmice preduzetništva

Delegacija Područne privredne komore Bijeljina posjetila je Srednjoškolski centar „Milorad Vlačić“ u Vlasenici u okviru obilježavanja Globalne sedmice preduzetnišva. Predavanje učenicima održala je direktorica PPK Bijeljina Slavica Marković.

25.11.2022.

U okviru obilježavanja Globalne sedmice preduzetnišva delegacija Područne privredne komore Bijeljina koju su predstavljali direktorica Slavica Marković, sekretar Savjeta za poljoprivredu i vodoprivredu Željko Vidić i sekretar Savjeta za zanatske i lične usluge i stambeno-komunalnu djelatnost Darko Lazić posjetila je Srednjoškolski centar „Milorad Vlačić“ u Vlasenici.

Tom prilikom su vođeni razgovori sa direktorom Srednjoškolskog centra Pajisijom Petrovićem o projektu unapređenja izvođenja praktične nastave za deficitarna zanimanja koji sprovodi Područna privredna komora Bijeljina, kao i daljim modalitetima saradnje između Komore i ove obrazovne ustanove.

U cilju približavanja koncepta preduzetništva mladima koji se školuju za stručna zanimanja, učenicima je predavanje održala direktorica PPK Bijeljina Slavica Marković. Nakon toga, predstavnici PPK Bijeljina su odgovarali na pitanja profesora i učenika.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori