Sajam preduzetništva u Vlasenici

SŠC Milorad Vlačić iz Vlasenice organizovao je sajam preduzetništva na kome su predstavljeni potencijali centra, zanimanja i uslovi za učenje i rad.

11.05.2023.

SŠC Milorad Vlačić iz Vlasenice organizovao je sajam preduzetništva na kome su predstavljeni potencijali, zanimanja i uslovi za učenje i rad.

Privrednoj komori Republike Srpske povjereno je javno ovlašćenje  koje se odnosi na sprovođenje obuka mentora praktične nastave, provjeravanje ispunjenosti uslova za obrazovanje učenika kod poslodavaca te vođenje registra ugovora o obrazovanju učenika kod poslodavaca.
Komorski sistem jedan je od glavnih aktera za sprovođenje dualnog obrazovanja i obrazovne politike Republike Srpske.

Na osnovu prikupljenih podataka ustanovljeno je da se najveće potrebe na tržištu rada javljaju za zanimanjem trećeg stepena.
Predstavnici Područne privredne komore Bijeljina istakli su važnost izbora zanimanja koji su neophodni privredi zemlje a koja nude sigurno zaposlenje.
U okviru projekta “Unapređenje izvođenja praktične nastave za deficitarna zanimanja” Područna privredna komora Bijeljina direktnom donacijom pomogla je srednjoškolske centre regije, sredstvima i opremom za izvođenje kabinetske nastave sa ciljem što bolje afirmacije traženih, stručnih zanimanja i kvalitetnijim uslovima za izvođenje praktične nastave.