Posjeta privrednom društvu ''BUKOM-PROM'' d.o.o. Vlasenica

Hitno riješiti višegodišnji problem raspodjele drvnih sortimenata

12.05.2023.

Uprkos globalnoj krizi izazvanoj ratom u Ukrajini, nedostatku radne snage, velikih poteškoća u nabavci drvnih sortimenata, brojnih nameta, Bukom-prom d.o.o. iz Vlasenice posluje dobro, rečeno je  prilikom posjete i razgovora predstavnika PPK Bijeljina sa vlasnicima ovog privrednog društva Budimira i Zdrave Komlenović.

Problem ovom privrednom društvu koje ima blizu 100 zaposlenih jeste nedostatak radnika svih profila kvalifikovanih za rad u drvopreradi. Poslovanje dodatno otežava i nabavka drvnih sortimenata.

Bukom-prom uspješno posluje sa zemljama Evropske unije, naročito Njemačka, u koju je do pandemije koronavirusa izvozilo 90 odsto finalnih proizvoda: stolovi, stolice kreveti.
Dnevno proizvede po 25 tona peleta koje plasira na tržište Republike Srpske Federacije BiH, Srbije, Makedonije.

Bukom-prom d.o.o. Vlasenica dobitnik je priznanja Privredne komore Republike Srpske „Najuspješniji u privredi Republike Srpske za 2022. godinu“.Ovo priznanje Bukom-prom dobio je za doprinos razvoju nerazvijenih opština.