Radionica: Bezbjednost poslovanja u digitalnom okruženju

U prostorijama Područne privredne komore Bijeljina održano je predavanje na temu bezbjednosti poslovanja u digitalnom okruženju

22.05.2023.

Područna privredna komora Bijeljina, u saradnji sa  Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske – Odjeljenje za visoko-tehnološki kriminal, organizovala je radionicu na temu bezbjednosti poslovanja u digitalnom okruženju za privredna društva sa područja PPK Bijeljina.

Napredna tehnologija promjenila je način na koji posluju privredna društva a digitalna platforma omogućila je brže i efikasnije poslovanje ali je istovremeno donijela i nove izazove sa sobom.
U Republici Srpskoj se godišnje dogodi desetine sajber napada na privredne subjekte koji mogu da prouzrokuju velike finansijske gubitke, zbog čega je važno da što više firmi i preduzeća bude edukovano o ovom problemu i da se djeluje preventivno, izjavio je načelnik Odjeljenja za visokotehnološki kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova RS Olivije Zimonja.

Zimonja je prije početka radionice pod nazivom „Bezbjednost poslovanja u digitalnom okruženju“, u Područnoj privrednoj komori Bijeljina,  izjavio da će privrednicima biti predstavljeni najčešći oblici sajber kriminaliteta i načini suprotstavljanja takvim napadima.

​- Pošto je u ovakvim slučajevima najčešće teško da privrednici ostvare izvjesnu krivično-pravnu satisfakciju, važno je znati kako preventivno djelovati. Mi ćemo danas privrednicima održati radionicu o vrstama digitalnih sabotaža, iznuda, presretanju transakcija i izmjenama instrukcija za plaćanje koje se često događaju – naveo je Zimonja.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori