Drugi Sajam ženskog preduzetništva održan u Bijeljini

Sajam ženskog preduzetništva, ove godine je okupio oko 60 preduzetnica, a cilj sajma je unapređenje poslovanja žena. Pored preduzetnica iz Bijeljine, gosti na sajmu bile su dame iz Zvornika, Lopara i Ugljevika koje su predstavile svoje proizvode i usluge.

02.10.2023.

Na Gradskom trgu u Bijeljini proteklog vikenda održan je drugi Sajam ženskog preduzetništva.

Na štandu Područne privredne komora Bijeljina predstavljen je Projekat „NAŠE JE BOLjE“ koji nastoji da promoviše kvalitetne domaće proizvode i da razvija svijest kod stanovništva o kvalitetu i važnosti kupovine domaćih proizvoda.
Cilj je dati dodatni podsticaj domaćoj privredi za povećanje proizvodnje, novo zapošljavanje uz jačanje svijesti potrošača da kupovinom domaćih proizvoda pomažu razvoj domaće proizvodnje i privrede.

Poslije obilaska Sajma, gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović rekao je da Grad podržava preduzetništvo kroz programe samozapošljavanja, dodjele podsticajnih sredstava kroz javne pozive i organizovanje različitih programa i edukacija.

Direktorica Područne privredne komore Bijeljina Slavica Marković rekla je da Komora kao suorganizator podržala drugi po redu Sajam ženskog preduzetništva i istakla da izdvajanja za žensko preduzetništvo moraju biti veća te da u okviru Privredne komore postoje organizovani savjeti za žensko preduzetništvo, te sa na taj način pruža dodatna podrška da žene pokrenu ili podignu nivo sadašnje preduzetničke aktivnosti.