Održan Seminar ''Korištenje GS1 standarda za identifikaciju, elektronsku razmjenu podataka i unapređenje poslovnih procesa''

U prostorijama Područne privredne komore Bijeljina održan je  Seminar ''Korištenje GS1 standarda za identifikaciju, elektronsku razmjenu podataka i unapređenje poslovnih procesa'' u organizaciji  GS1 Bosne i Hercegovine i Područne privredne komore Bijeljina.

11.10.2023.

Predstavnicima privrednih društava iz regije Bijeljina predstavljena su pravila upotrebe GS1 standarda, pojmom logističke etikete i digitalnom razmjenom podataka kao i mogućnostima korištenja jedinstvene GS1 identifikacije proizvoda, u svrhu unapređenja lanca snabdijevanja.

Učesnici seminara su upoznati sa korištenjem logističke naljepnice, sa pojmom matičnih podataka o proizvodu, kao i zahtjevima za elektronsku razmjenu podataka.

Iz Područne privredne komore Bijeljina ističu da su ovakvi događaji odlična prilika za mikro, mala i srednja preduzeća da ranim usvajanjem digitalnih tehnologija uvedu inovativne poslovne modele i na taj način značajno unaprede radne procese i stvore nove proizvode, što će kao krajni rezultat obezbjediti brži rast i bolje pozicioniranje na tržištu.