Bespovratna sredstva za nove preduzetnike

Potpisivanje ugovora i dodjela bespovratnih sredstava u okviru projekta ''(na)uči i (za)radi''

29.01.2020.

Gradska uprava Grada Bijeljina u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske i Područnom privrednom komorom Bijeljina, Zavodom za zapošljavanje Republike Srpske, Fakultetom poslovne ekonomije i kompanijom ''Mega drvo'' d.o.o. organizovala je potpisivanje ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava budućim preduzetnicima i dodjelu sertifikata polaznicima koji su uspješno završili set preduzetničkih obuka u okviru projekta ''(Na)uči i (za)radi''.

Na javni poziv za prijavu učešća u Programu preduzetničke obuke, prijavilo se ukupno 28. kandidata, od kojih je 21 polaznik zavrišio obuku. Nakon završene obuke, polaznici su, koristeći stečena znanja uspostavili biznis planove, organizovali su prezentacije svojih biznis ideja. Komisija je izabrala deset najboljih, koji su dobili bespovratna sredstava u iznosu od 8.000 KM za registraciju i pokretanje sopstvenog biznisa tj. osnivanje preduzeća.

Preduzetničku obuku je realizovao Fakultet poslovne ekonomije Univerziteta u Istočnom Sarajevu kroz četiri modula: Digitalna ekonomija, Uslužni sektor i poslovanje preduzetnika, Preduzetničke vještine i Izrada biznis planova za preduzetnike.

Projektne aktivnosti imaju za cilj jačanje preduzetništva i podsticanje (samo)zapošljavanja u Gradu Bijeljina.

U ime Područne privredne komore Bijeljina, potpisivanju ugovora je prisustvovala direktorica Slavica Marković.