Delegacija iz Mađarske u posjeti Područnoj privrednoj komori Bijeljina

Mađarska zainteresovana za ulaganja u različite projekte iz oblasti energetike, poljoprivrede, turizma i unapređenja infrastrukture u Bijeljini i Republici Srpskoj.

25.11.2019.

Mađarska je zainteresovana za saradnju sa Republikom Srpskom i regijom Bijeljina u oblastima energetike, poljoprivrede, turizma i unapređenja infrastrukture, rečeno je na današnjem sastanku više mađarskih stručnjaka i predstavnika fondova i agencija iz ovih oblasti sa predstavnicima Područne privredne komore u Bijeljini.

Interes mađarskih privrednika je u tome što mogu pod relativno povoljnim uslovima doći do sredstava iz fondova EU namijenjenih investiranju. Republika Srpska i Bijeljina pokazuju potencijal za plasman tih sredstava koji se prije svega ogleda u neiskorišćenim prirodnim resursima.

Osim povlačenja sredstava za privredu, moguće je doći i do novca za obnovu infrastrukturnih projekata.

Iskazano je zadovoljstvo radom Područne privredne komore Bijeljina i naglašena nada da će se ostvariti uspješna saradnja poput one koju već imaju sa privrednim komorama Srbije i Vojvodine.

Sastanku su prisustvovali potpredsjednik Privredne komore RS Mihajlo Vidić, predsjednik PPK Bijeljina Anto Gajić i direktor PPK Bijeljina Slavica Marković.