Međunarodni poslovni forum u Temišvaru

Područna privredna komora Bijeljina na Međunarodnom poslovnom forumu u Rumuniji.

15.11.2019.

Temišvar (Rumunija) - Delegacija Područne privredne komore Bijeljina posjetila je 24. oktobra 2019. godine Međunarodni poslovni forum u Rumuniji.

U okviru radne posjete, na čelu sa predsjednikom PPK Bijeljina Antom Gajićem, direktoricom PPK Bijeljina Slavicom Marković i potpredsjednikom Privredne komore Republike Srpske Mihajlom Vidićem, održani su susreti sa predstavnicima privrednih komora Rostova, Smolenska i Temišvara. Bila je to prilika da se razgovara o mogućnositima saradnje sa privrednicima iz ovih oblasti.

Predstavljene su mogućnosti i kompletan privredni potencijal koje nudi regija Privredne komore Bijeljina kao i Republika Srpska. Događaj je organizovan u okviru ekonomskih misija i posjeta koje je Privredna komora Temišvar organizovala ranije ove godine u Češkoj, Ruskoj Federaciji i Grčkoj. Takođe, sporazumi o interkomornoj saradnji koji su potpisani povodom ovih akcija pružaju odgovarajući institucionalni okvir za sprovođenje zajedničkih akcija.

Strane delegacije činili su predstavnici privrednih komora partnera u ovim zemljama i oko 50 kompanija iz različitih sektora iz Češke Republike, Ruske Federacije, Grčke uz oko 800 učesnika iz Rumunije.