Zatvoren 91. međunarodni sajam poljoprivrede u Novom Sadu

​Privredna komora Republike Srpske i ove godine u saradnji sa Spoljnotrgovinskom komorom BiH, organizovala je zajednički nastup domaćih privrednika na 91. Međunarodnom sajmu poljoprivrede u Novom Sadu, koji je održan u periodu od 18-23. maja 2024. godine.

27.05.2024.

Poljoprivredni sajam u Novom Sadu već više od devet decenija privlači privredne, poslovne, političke delegacije i stvara kreativan ambijent za nove poduhvate.

Na Novosadskom sajmu istovremeno se prezentuju najnovija tehnička i tehnološka dostignuća u agraru, primjena nauke u poljoprivredi, izložbe organske hrane, kao i one sa oznakama geografskog porijekla,  najsavremenija poljoprivredna mehanizacija, proizvodi i usluge iz najudaljenijih krajeva svijeta.

Na štandu od 100 kvadratnih metara direktno predstavilo se 8 privrednih društava iz oblasti poljoprivredne i prehrambene industrije i to:
▪️ HI Destilacija a.d. Teslić,
▪️ Inat company d.o.o. Banja Luka,
▪️ Agrodestil d.o.o. Laktaši,
▪️ Bios d.o.o. Visoko,
▪️ PZ Klekovača Petrovac,
▪️ Golić trade d.o.o. Gradiška,
▪️ Vivaco d.o.o. Banja Luka,
▪️ Dionis Ljubniča d.o.o. Brčko.

Pored navedenih, kataloški su predstavljena brojna privredna društva.

Na sajmu je nastupilo više od 1.100 izlagača iz 26 zemalja. Organizovano je 14 kolektivnih izložbi. Uz poznate, realizovani su i novi segmenti. Zabeleženo je da je Poljoprivredni sajam vidjelo 125.000 posetilaca. U okviru sajma, održan je veliki broj pratećih stručnih sadržaja, bilateralnih susreta i dr.