Monografija "Heroji i neimari Srbije i Srpske" predstavljena u Beogradu

Autori projekta "Heroji i neimari Srbije i Republike Srpske" najavili su u Beogradu monografiju u čijoj pripremi je učestvovala i Privredna komora Republike Srpske.

27.05.2021.

Monografija će biti sastavljena od mozaika zanimljivih ljudskih priča o neimarima i vizionarima Srpske i Srbije koje su ispričane na osnovu takozvanog Prustovog upitnika od deset pitanja, a koje je sačinio pjesnik Pero Zubac .

- Priča o ljudima koji su zadužili Srbiju i Republiku Srpsku, posebno u ovim posljednjim vremenima. Moj dio posla je bio da napravim intervjue sa ličnostima iz svijeta privrede i kulture, politike, uopšte sa ljudima koji bi mogli da budu među herojima i neimarima - rekao je Zubac.

- Važna je da ukažemo na one vrijednosti koje smo zaboravili. Da ukažemo da Drina nije granica nego most koji povezuje jednorodan narod, kulturu , tradiciju, istoriju, svu ljepotu stvaralaštva - istakao je Vlado Markanović, autor monografije.

Autori monografije ukazuju da svi oni koji su pokazali ideje, preduzetnički i stvaralački duh, humanost i njegovanje zaboravljenih i ugroženih vrijednosti treba da se nađu u monografiji.

U ime Privredne komore RS, na konferenciji za štampu govorio je dosadašnji potpredsjednik PKRS, trenutno savjetnik predsjednika PPK Bijeljina Mihajlo Vidić.