Održano testiranje za mentore praktične nastave u privrednim društvima

Testiranje je održano u prostorijama PPK Bijeljina nakon besplatne trodnevne obuke za predstavnike privrednih društava. Obuka omogućava realizaciju praktične nastave sa učenicima srednjih stručnih i tehničkih škola.

05.07.2023.

U prostorijama PPK Bijeljina danas je održano  testiranje za mentore praktične nastave u privrednim društvima.

Testiranje je održano nakon besplatne trodnevne obuke koju je Komora obezbijedila za predstavnike privrednih društava. Cilj obuke mentora bio je sticanje pedagoških sposobnosti, te didaktičkih i metodičkih vještina u planiranju rada sa učenicima, što omogućava realizaciju praktične nastave za učenike srednjih stručnih i tehničkih škola.

​​Obuka se izvodi po Programu obuke mentora za praktičnu nastavu koji je razvio Republički pedagoški zavod Republike Srpske, u skladu sa Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju (Sl. glasnik RS 92/20), a Privredna komora Republike Srpske je zadužena za njenu realizaciju.