64 godine kompanije Boksit Milići

Kompanija Boksit iz Milića obilježila je 64 godine rada a svečanosti je prisustvovao predsjednik Područne privredne komore Bijeljina Stevo Savić

21.07.2023.

Kompanija Boksit Milići osnovana je 1959. godine i od tada se razvila u jedan od najuspješnijih privrednih subjekata ne samo u Republici Srpskoj, BiH već u regionu.
Bilježeći stalni rast i razvoj, od klasičnog preduzeća za istraživanje, proizvodnju i pripremu rude boksita, veoma uspješno valorizujući taj prirodni resurs, Kompanija je razvila i druge djelatnosti, sa kojima je uspješno izašla na tržište. To su prvenstveno: saobraćaj, proizvodnja i prerada nemetala, elektromašinstvo, proizvodnja opreme i rezervnih dijelova, građevinarstvo, proizvodnja hrane, drvoprerada i proizvodnja masivnog namještaja, ugostiteljstvo, prodaja naftnih derivata, veleprodaja robe iz vlastitog proizvodnog programa i druge robe.

Predsjednik Savić čestitao je zaposlenima i menadžmentu veliki jubilej istakao da je ova kompanija jedna od najuspješnijih u regiji koja pune 64 godina razvija Miliće ponašajući se društveno odgovorno uz višedecenijsko pozitivno poslovanje.

Kompanija "BOKSIT" a.d, "SOLIGNA" d.o.o, "GRAMEL" d.o.o. i ZU Specijalna bolnica iz hirurških oblasti "BOKSIT" čine grupaciju pod nazivom "BOKSIT GRUPA".