Sastanak sa predstavnicima privrednog društva „KITE BH“ d.o.o.

Razgovori su vođeni o temama iz oblasti poljoprivrede sa akcentom na probleme sa kojima se suočavaju poljoprivredni proizvođači i privredna društva iz sektora poljoprivrede u Republici Srpskoj.

05.03.2024.

Predstavnici privrednog društva „KITE BH“ d.o.o. danas su posjetili Područnu privrednu komoru Bijeljina gdje su razgovarali sa direktoricom Slavicom Marković, sekretarom Savjeta za industriju i energetiku Vesnom Stojanović i sekretarom Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željkom Vidićem.

Razgovori su vođeni o temama iz oblasti poljoprivrede sa akcentom na probleme sa kojima se suočavaju poljoprivredni proizvođači i privredna društva iz sektora poljoprivrede u Republici Srpskoj sa kojima predstavnici „KITE BH“ d.o.o. imaju svakodnevni kontakt na terenu.

Direktor „KITE BH“ d.o.o. Sandra Maksimović prenijela je njihove stavove i naglasila da je teško opstati bez unapređenja proizvodnje i ulaganja u savremenu mehanizaciju.

Predstavnici PPK Bijeljina složili su se da su poljoprivrednicima, osim podsticaja Vlade Republike Srpske, neophodna stručna savjetovanja i obilazak gazdinstava kako bi se sagledalo pravo stanje i proizvođačima dale smjernice za efikasnije poslovanje, te da su zamjena dotrajale mehanizacije i uvođenje inovacija neophodni preduslovi za dalji razvoj poljoprivrede i podizanje kvaliteta domaćih proizvoda.

Privredno društvo „KITE BH“ d.o.o. je ovlašteni zastupnik brenda JOHN DEERE za teritoriju Bosne i Hercegovine.