Radna posjeta opštini Vlasenica

Delegacija Područne privredne komore Bijeljina boravila je u petak u radnoj posjeti opštinskoj upravi Vlasenica.

18.03.2024.

Tom prilikom održan je radni sastanak sa načelnikom opštine Miroslavom Kraljevićem i njegovim saradnicima – načelnikom Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Radetom Mališevićem, šefom Odsjeka za razvoj Željkom Damljanovićem, šefom Kabineta načelnika opštine Danijelom Damljanović i sa profesoricom sa Univerziteta u Istočnom Sarajevu Aleksandrom Novaković.

Na sastanku se razgovaralo o nastavku aktivnosti na razvoju regionalnih i lokalnih autentičnih brendova i proizvoda sa šireg područja Vlasenice, kao i o objedinjavanju i sistemskom razvoju turističke ponude regije Birač. Ove aktivnosti Područna privredna komora Bijeljina sprovodi u skladu sa zaključcima regionalne konferencije „Zaštita geografskog porijekla i brendiranje domaćih proizvoda“ koja je održana prošle godine u Bijeljini.

Nakon sastanka, delagacija PPK Bijeljina obišla je turističke potencijale opštine Vlasenica.

Delegaciju PPK Bijeljina činili su stručni saradnik za projektne aktivnosti Srđan Marinković i sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.