Održan seminar o novom sistemu fiskalizacije u Republici Srpskoj

27.03.2024.

Područna privredna komora Bijeljina u saradnji sa Ministarstvom finansija Republike Srpske i Poreskom upravom Republike Srpske uspješno je organizovala seminar posvećen novom Zakonu o fiskalizaciji u Republici Srpskoj.

Seminar je održan u sali Skupštine grada Bijeljina, i okupio je veliki broj predstavnika privrede, finansijskih institucija i agencija i drugih zainteresovanih strana. Cilj ovog seminara bio je da se razmotre i objasne novine u Zakonu o fiskalizaciji, kao i da se obezbjedi razumjevanje i podrška za primenu novih propisa u praksi.

Na seminaru su učestvovali pomoćnik ministra finansija Slobodanka Popović i Persa Pajić pomoćnik direktora Poreske uprave Republike Srpske, koji su pružili detaljno objašnjenje o suštini i značaju novih propisa a učesnici su imali priliku da postavljaju pitanja i da razmenjuju iskustva i mišljenja sa predstavnicima nadležnih institucija.

Učesnici su dobili korisne savjete i smjernice za uspješnu primenu novih procedura a predstavnici institucija inpute o mogućim nedostacima određenih procedura..

Seminar je dokazao da je saradnja između različitih institucija i predstavnika privrede ključna za uspešno usvajanje i primjenu novih zakonodavnih mjera u oblasti fiskalizacije, što će doprinjeti efikasnoj kontroli i suzbijanju sive ekonomije.