PPK Bijeljina na „Banja Luka EXPO 2024“

Juče je otvoren prvi Međunarodni sajam privrede „Banja Luka EXPO 2024“, koji će se održati od 3. do 5. aprila u kompleksu Univerzitetskog centra – Kampus u Banja Luci.

04.04.2024.

Na otvaranju su se obratili:
- Draško Stanivuković, gradonačelnik Banje Luke;
- Staša Košarac, ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara BiH;
- Tomislav Momirović, ministar unutrašnje i spoljne trgovine Republike Srbije;
- Nenad Stevandić, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske;
- Radovan Višković, predsjednik Vlade Republike Srpske;
- Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske.

Zemlja partner ovogodišnjeg sajma privrede je Republika Srbija. Pokrovitelj sajma „Banja Luka EXPO 2024“ je predsjednik Republike Srpske, gospodin Milorad Dodik.

Sajam je okupio preko 300 izlagača, iz 10 različitih zemalja, na ukupnoj površini od preko 15.000 metara kvadratnih izložbenog prostora, iz različitih privrednih oblasti, od građevinarstva, metalne i elektroindustrije, drvne industrije, tehnike i kućanskih aparata, preko IT sektora, elektronike i robotike, do nekretnina, arhitekture i projektovanja. Programom je planiran i niz pratećih aktivnosti kao što su: panel diskusije privrednika, tematska predavanja, kao i B2B sastanci.

U okviru prvog Međunarodnog sajma privrede održana je konferencija na temu ''Regionalna ekonomska saradnja'' koju su organizovali Privredna komora Republike Srpske i Spoljnotrgovinska komora BiH.
Konferenciju su otvorili Pero Ćorić, predsjednik Privredne komore RS, i Zdravko Marinković, potpredsjednik Spoljnotrgovinske komore BiH.
Panelisti su:
• Staša Košarac, ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH;
• Tomislav Momirović, ministar unutrašnje i spoljne trgovine Republike Srbije;
• Vojin Mitrović, ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske;
• Zlatan Klokić, ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske;
• Nataša Pucar, direktorica korporativnih komunikacija STUDEN Holding.

Moderator konferencije je Ognjenka Lalović, direktor Sektora privrede u Spoljnotrgovinskoj komori BiH.

Privredna komora Republike Srpske u partnerstvu sa Spoljnotrgovinskom komorom BiH je organizovala kolektivni nastup svih komora iz Bosne i Hercegovine na zajedničkom štandu.